"Doğa ve Hayvan Dostları Topluluğu" "Çevre temizliği ve sürdürülebilir bir dünya için farkındalık etkinliği" gerçekleştirdi..

Yüksekokulumuz öğrencilerinin oluşturduğu "Doğa ve Hayvan Dostları Topluluğu", 09.01.2022 tarihinde ilimiz sınırları içerisinden geçen Bitlis Çayının yanındaki mesire alanında "Çevre Temizliği ve Sürdürülebilir Bir Dünya İçin Farkındalık Etkinliği" gerçekleştirmiştir. 
Yüksekokulumuz Müdür Yardımcısı ve topluluk akademik danışmanı olan Dr. Öğretim Üyesi Yenal YAĞMUR, Yüksekokulumuz Öğr.Gör. Selami Gültekin ve Yüksekokulumuz personeli Şahin BAYKAN ile öğrencilerimiz bu etkinlik kapsamında piknik alanında bulunan çöpleri topladılar. 
Yaklaşık 5 saat süren bu çalışma sonucunda söz konusu mesire alanında 10 poşetten fazla çöp toplandı. Öğrencilerimiz, "Sadece duyarlı öğrenciler olarak buradayız. Gediğimizde burası çok kötü bir haldeydi. Şimdi biraz daha iyi. Mesire alanını kullanan vatandaşlarımızı temizlik konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Lütfen çevreye karşı biraz daha duyarlı olalım. Atılan çöplerin çoğu doğada kaybolmaz. Atılan petler bin yıl çevrede kalıyor. Çöp alanına çevirdiğiniz piknik alanını, biz arkadaşlarımızla birlikte beş saatlik uğraşın sonunda temizleyebildik. Lütfen artık çevre bilincine sahip olalım. Piknik alanını kullanan vatandaşlarımızın, çöplerini poşetleyip yanlarında götürmelerini önemle rica ediyoruz." uyarısında bulundular. 
Çöpleri toplayan personel ve öğrencilerimiz, daha sonra piknik yapıp günün keyfini çıkardılar.
Öğrencilerimizi tebrik ediyor, benzer etkinliklerde yeniden buluşmalarını umut ediyoruz.

MEHMET SELİM ASLAN (0484) 212-1111 / 3868
Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu
11.1.2022